کارخانه قالیشویی عدل در رشت و استان گیلان

پاک کردن لکه جوهر روی فرش چگونه است؟

لکه جوهر روی فرش اغلب در خانه هایی وجود دارد که محصلانی در مقاطع مختلف دارند و یکی از ملزومات محصلان استفاده از لوازم التحریر است که می تواند شامل خودکار یا روان نویس باشد همچنین در بین مدیران و یا کارمندان استفاده از روان نویس امری رایج است و گاهی پیش می آید که به لباسشان جوهر پس می دهد و یا این مشکل فراتر هم می رود و جوهر روی فرش می ریزد و باعث ایجاد لکه روی فرش می شود. این مشکل برای نویسندگان هم ممکن است پیش بیاید ولی این اتفاق زمانی از همه بدتر است که جوهر خوش نویسان روی فرش بریزد زیرا خیلی سخت پاک می شود.

چگونه لکه جوهر را از روی فرش را پاک کنیم؟
لکه جوهر نیز همانند سایر لکه ها باید سریعا از بین برود و برای پاک کردن لکه جوهر روی فرش حتما از محلول های پاک کننده ملایم مانند شامپو بچه یا آبلیمو استفاده کنید.

پاک کردن لکه جوهر روی فرش

پاک کردن لکه جوهر روی فرش با استفاده از ماست
می توانید کمی ماست کم چرب روی لکه جوهر بریزید و به آرامی ماست و جوهر را به هم بزنید، وقتی به خوبی جوهر و ماست مخلوط شدند با یک قاشق، ماست جوهری را از روی فرش بردارید و می بینید که لکه کاملا از بین رفته است.

استفاده از شامپو فرش و الکل
برای پاک کردن این لکه می توانید از مقداری شامپو فرش مخلوط با کمی الکل صنعتی و نرم کننده استفاده کنید. این مواد را با آب مخلوط کرده و محلولی بسازید سپس این محلول را با یک دستمال نخی تمیز روی لکه بکشید( البته سعی کنید کشیدنتان روی لکه باعث پخش شدن جوهر نشود) ممکن است مجبور شوید این کار را چند بار تکرار کنید اما این روش را به شما توصیه نمی کنیم زیرا ممکن است باعث آسیب به فرشتان شود. بنابراین بهتر است ابتدا روش های ساده را امتحان کنید و اگر فرشتان دستباف است این ریسک را انجام ندهید.

پاک کردن لکه جوهر با استفاده از شامپو بچه
از همان ابتدا برای جذب مقداری از جوهر، دستمال حوله ای را بر روی لکه جوهر روی فرش بگذارید. سپس مقدار کمی از شامپو بچه را بر روی لکه بریزید و پس از گذشت چند دقیقه یک دستمال حوله ای مرطوب با آب گرم را بر روی آن بگذارید. در آخر مقداری آب گرم را بر روی لکه بریزید و با یک حوله تمیز دیگر باقیمانده لکه روی فرش را پاک کنید.

برای پاک کردن لکه قدیمی جوهر محلول بسازید
اگر لکه جوهر ایجاد شده روی فرشتان کمی قدیمی شده است می توانید 1 قاشق غذا خوری سرکه با 1 قاشق غذا خوری مایع ظرفشویی را در 2 فنجان آب گرم مخلوط کنید. از یک اسفنج و یا دستمال تمیز استفاده کنید و آن را به محلول آغشته کنید. این کار را چند بار تکرار کنید و در آخر با یک پارچه تمیز دیگر که با آب سرد خیس کرده اید محل لکه را تمیز کنید و حتما در نهایت محل را خشک کنید.

پاک کردن لکه جوهر روی فرش

اگر لکه جوهر از روی فرشتان پاک نشد
باید بدانید که پاک کردن لکه جوهر به دلیل غلظتی که در مایع آن وجود دارد و شدت رنگی که دارد کار سختی است و یکی از اشتباهات رایج در این زمان این است که افراد حین پاک کردن لکه، ناخواسته به پخش شدن آن کمک می کنند و این خود باعث ایجاد مشکل جدیدی می شود. توصیه ما به شما این است که اگر لکه جوهر روی فرشتان ایجاد شد و بخصوص اگر فرشتان دستباف بود، به هیچ عنوان از شوینده های قوی استفاده نکنید زیرا ممکن است رنگ یا بافت فرش شما آسیب ببیند و اگر چند روز از ریختن جوهر روی فرش می گذرد آن را به قالیشویی معتبر بسپارید.

نوشتهٔ پیشین
چه فرش هایی زودتر کثیف می شوند؟
نوشتهٔ بعدی
ترفندهای شستن فرش دستبافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

کارخانه قالیشویی عدل در رشت و استان گیلان
تماس با ما